Informacje o biegu - VII Bieg Tygrysa - 28 stycznia na poligonie OSPWL Orzysz


Najważniejsze podstrony:
Kategorie - szczegółyHistoria bieguRegulaminyHarmonogramNoclegOpłaty

TYLKO DLA TWARDZIELI

To już szósta edycja Biegu Tygrysa. W szóstej edycji prezentujemy nowe kategorie i przeszkody. Orzysz…miejscowość – legenda. Dla jednych będąca synonimem przeklętej przez wielu żołnierzy przed 1989 rokiem Jednostki Karnej. Z kolei dla innych słowo Orzysz, to legenda i symbol Tygrysa – siły fizycznej i psychicznej.

W Wojsku Polskim przed 1989 rokiem było wiele jednostek dla twardzieli: jednostki powietrzno – desantowe, 1 Batalion Szturmowy w Dziwnowie, 56 Kompania Specjalna w Szczecinie. Mieli swoje marsze. Mieli swój etos i legendę na którą pracowali latami. Jednakże Tygrysem można było zostać tylko w Orzyszu. Nie było pośredniej drogi: albo wychodziłeś nikim, albo Tygrysem. Nasz pełnometrażowy film m.in. o Jednostce Karnej na podstronie Historia biegu.

Biegów Komandosa jest wiele.

Bieg Tygrysa jest tylko jeden – w Orzyszu.

Przyjedź do Orzysza i sprawdź się. Zostań Tygrysem!

  • Kategoria: Bieg Małego Tygrysiątka  – 100m, tor dla dzieci.

  • Kategoria: Harcerz – 8km, indywidualnie, 30+ przeszkód, bez obciążenia.

  • Kategoria: Duża Beczka – 30km w parach, 100+ przeszkód, obowiązkowe obciążenie dla pary.

  • Kategoria: Mała Beczka – 30km, indywidualnie, bez przeszkód i obciążenia.

  • Kategoria: Maraton Tygrysa – 45km, indywidualnie, 150+ przeszkód, obowiązkowe obciążenie do plecaka (10kg).

  • Kategoria: Sandokan – 65km, indywidualnie, 200+ przeszkód, obowiązkowe obciążenie do plecaka (10kg) oraz obowiązkowo na całą długość trasy od organizatora: kamizelka taktyczna 2kg, hełm, gumikałach.

  • Przeszkody dla Harcerza, Dużej Beczki, Maratonu Tygrysa i Sandokana m.in.: przeszkody wodne, plaża, koryta potoków, kanały melioracyjne, zajęcia psychofizyczne, zadania na pamięć i kreatywne myślenie, przeszkody linowe, pagórki, tor przeszkód na całej długości trasy, obowiązkowe obciążenia dla zawodników/par. Dodatkowo dla kategorii Sandokan: strzelanie, zajęcia taktyczne, działania demotywacyjne, ruchoma linia dyskwalifikacji, najsłabsi noszeni są na noszach do końca biegu, elementy pozoracji pola walki, instruktorami w tej kategorii będą m.in. oficerowie z Jednostki Karnej w Orzyszu. Więcej informacji odnośnie poszczególnych kategorii: Kategorie biegowe – szczegóły.

Podejmiesz wyzwanie?

Gdzie jest granica twojej wytrzymałości?

Kategorie biegowe

Opis wszystkich kategorii znajduje się tutaj: Kategorie biegowe – szczegóły

Jaki jest termin i miejsce Biegu?

Bieg Tygrysa zaczynamy 28 stycznia 2017 (sobota). Harmonogram biegu i miejsce biura zawodów znajduje się tutaj: Harmonogram biegu. Każdy uczestnik otrzyma komunikaty techniczne telefonicznie oraz zostaną opublikowane na fanpage: facebook.com/biegtygrysa oraz na wydarzeniu VI Biegu Tygrysa: facebook.com/events/125201561261883/. Zapisy na bieg trwają tylko do 20 stycznia.

Przed biegiem – przygotowania / konkurs

Przed Biegiem zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie / rywalizacji na Endomondo: endomondo.com/challenges/30183349 gdzie wszyscy chętni uczestnicy Biegu Tygrysa (i nie tylko) walczą o nagrody już przed Biegiem, wygrywają trzy osoby, które do 27 stycznia 2017 przebiegną największą ilość kilometrów.

Koszta

Koszt biegu zależy od wybranej kategorii biegowej i momentu dokonania wpłaty. Szczegóły odnośnie wpłat są tutaj: Opłaty i dane do wpłaty. Zapisy na bieg trwają tylko do 20 stycznia.

Nocleg i kolacja

Szczegóły odnośnie noclegu i wyżywienia: Nocleg i wyżywienie. Zakwaterowaniem i wyżywieniem objęte są wyłącznie osoby, które poinformują organizatora poprzez odpowiednie wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Regulamin

Aby pobrać pełny regulamin wraz z załącznikami kliknij: www.biegtygrysa.pl/regulamin.pdf.

Regulamin noclegu i kolacji: www.biegtygrysa.pl/regulamin-nocleg.pdf

Zdjęcia, filmy i relacje z poprzednich edycji

Tylko dla twardzieli

Biegów Komandosa jest wiele. Bieg Tygrysa jest tylko jeden - w Orzyszu.

Kooperacja

W pokonywaniu trasy niezbędna jest współpraca, jak w życiu tygrysów bywa. Przeszkody są skonstruowane w taki sposób, że musicie pokonywać je razem.

Nie tylko kondycja

Od uczestników biegu będziemy wymagać cech takich jak: inteligencja oraz nieszablonowe i kreatywne myślenie, które będzie niezbędne do realizacji punktów kontrolnych.

Mundurowi

Bieg Tygrysa to bieg z największą ilością reprezentantów ze służb mundurowych. W poprzedniej edycji: V edycji Biegu Tygrysa mieliśmy reprezentantów z ponad 56 jednostek mundurowych.

Extremalny bieg terenowy

Jeden z najtrudniejszych biegów terenowych w Polsce. Aktualnie najdłuższy bieg terenowy z wojskowymi przeszkodami w Polsce.

Organizatorzy i partnerzy